Sery Lutomierskie na festynie Dolnośląska Wieś Zaprasza

Dolnośląska Wieś ZapraszaJuż w niedzielę 29 maja w godzinach 12-18 po raz czwarty we Wrocławiu odbędzie się festyn Dolnośląska Wieś Zaprasza połączony z Ekologicznym Dniem Dziecka. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenach wystawowych przy ulicy Zwycięskiej 4 i jest organizowane przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Impreza jest skierowana do mieszkańców aglomeracji wrocławskiej. Organizatorzy przewidują kiermasz produktów regionalnych i tradycyjnych, warsztaty rękodzielnictwa, występy ludowych zespołów artystycznych oraz atrakcje dla dzieci.

“Podejmowanie działań promocyjnych dla dolnośląskich rolników i przedsiębiorców jest najlepszą formą wsparcia dla osób podejmujących działalność gospodarczą na obszarach wiejskich i przyczynia się do utrwalania tożsamości wielokulturowej społeczności Dolnego Śląska. Impreza promując ciekawe inicjatywy organizowane przez Lokalne Stowarzyszenia przyczynia się również do promocji rozwoju obszarów wiejskich i Regionu Dolnego Śląska.

W tym roku impreza realizowana będzie przy udziale partnera, którym jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Qwsi obejmującego zasięgiem oddziaływania obszar siedmiu gmin powiatu ząbkowickiego: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok. LGD Qwsi, jako partner Operacji odpowiada za promocję oraz nabór uczestników z obszaru działania, prezentujących inicjatywy gospodarcze, mających na celu poprawę jakości życia na obszarach wiejskich tego regionu.”

Oczywiście jak na takie wydarzenie przystało, nie zabraknie świeżych Serów Lutomierskich oraz pysznego masła i konfitur od Nas.

Serdecznie zapraszamy!