Aktualności

Zapraszamy do Sklepiku

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej Serowarni i Sklepiku Wiejskiego.
W ofercie między innymi: 🔔sery, masło, maślanka, serwatka, jogurty, 🔔soki, herbatki ziołowe,🔔powidła jabłkowe i śliwkowe, 🔔sałatki warzywne, ocet jabłkowy,🔔sałatki z buraka, pesto z czosnku niedźwiedziego,🔔wegańskie pasty i pasztety, 🔔sezonowe warzywa, prażona soja🔔syropy z pędów sosny, z mniszka lekarskiego, z pokrzywy wiele innych zdrowych produktów!
📣SMAKI REGIONU. POZNAJ, SPRÓBUJ, POKOCHAJ!📣

W okresie wakacyjnym serowarnia czynna jest 👉codziennie od 9 do 20👈.
Codziennie też, z jednodniowym wyprzedzeniem, organizujemy 🤩 Warsztaty Warzenia Sera na Wesoło🤩! To wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu dla turystów, rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych czy też, po prostu, miłośników sera. Zadzwoń, umów się - nauczymy Cię warzyć własny ser!

❗️❗️❗️Już dziś pragniemy Państwa serdecznie zaprosić na kolejne Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika 2020, które odbędą się 16 sierpnia oraz na nasze regionalne święto jedzenia - czyli IV Festiwal Pasternaka, już 20 września 2020!❗️❗️❗️

Wakacje w Serowarni: Warsztaty Warzenia Sera na Wesoło!

Zapraszamy do zapisów na Warsztaty Warzenia Sera na Wesoło - 661 783 435.
Warsztaty organizowane są codziennie, z jednodniowym wyprzedzeniem
To wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu dla turystów, rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych czy też, po prostu, miłośników sera.
Zadzwoń, umów się - nauczymy Cię warzyć własny ser!

O naszych Warsztatach warto poczytać na stronie lokalnej fundacji Dolnośląski Warsztat:
TUTAJ

Sierpniowe Targi w Lutomierzu już wkrótce!

Frekwencja na Targach w lipcu dopisała - dziękujemy wszystkim naszym Gościom za przybycie, a Wystawcom za udział i nieustanne wspieranie naszego przedsięwzięcia.

Poniżej kilka zdjęć z lipcowej edycji (zdjęcia dzięki uprzejmości naszych Gości).

Tymczasem już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne wakacyjne Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika - 16 sierpnia 2020 (12.00-16.00), Serowarnia w Lutomierzu!


Zapraszamy także do obserwowania naszego wydarzenia na Facebooku - kliknij w obrazek!

Nasze sery i pozostałe produkty kupić można nie tylko w czasie Targów:

Sklepik w Lutomierzu czynny jest od wtorku do niedzieli (~od wtorku do soboty w godz od 09.00 do 17.00 ~w niedziele od 11.00 do 19.00). Zapraszamy na zakupy!

Przez całe wakacje organizujemy w Lutomierzu Warsztaty Warzenia Sera na Wesoło! Na Warsztaty umawiamy się z jednodniowym wyprzedzeniem - więcej informacji w zakładce Warsztaty.

NIE PRZEGAPCIE i już dziś zarezerwujcie sobie 20 września na wizytę w Lutomierzu - kolejne święto dobrego jedzenia, czyli Festiwal Pasternaka zbliża się wielkimi krokami :)

W lipcu przyjedźcie do Lutomierza~!

Dziękujemy wszystkim gościom za świetną frekwencję na Targach w czerwcu! Pogoda dopisała, mimo pesymistycznych prognoz, chyba mamy jakieś chody tam na górze :D

Serdecznie zapraszamy na kolejne Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika, już 19 lipca 2020 (12.00-16.00), Serowarnia w Lutomierzu!


Zapraszamy także do obserwowania naszego wydarzenia na Facebooku - kliknij w obrazek!

Nasze sery i pozostałe produkty kupić można nie tylko w czasie Targów:

Sklepik w Lutomierzu czynny jest od wtorku do niedzieli (~od wtorku do soboty w godz od 09.00 do 17.00 ~w niedziele od 11.00 do 19.00). Zapraszamy na zakupy!

Przypominamy także, że przez całe wakacje zapraszamy na Warsztaty Warzenia Sera na Wesoło! Na Warsztaty umawiamy się z jednodniowym wyprzedzeniem - więcej informacji w zakładce Warsztaty.

~~~~

Już dziś zarezerwujcie sobie 20 września na wizytę w Lutomierzu - kolejne święto dobrego jedzenia, czyli Festiwal Pasternaka zbliża się wielkimi krokami :)

Uwaga! Informacje dotyczące funkcjonowania Serowarni w obliczu pandemii

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że nasz sklepik czynny jest do odwołania jedynie w soboty od godz. 11.00 do 15.00. Możliwy jest także odbiór o innej porze, po uprzednim umówieniu godziny - prosimy o kontakt pod nr 661 783 435. Zapraszamy także do skorzystania z formularza on-line dostępnego w zakładce Sklep.  

Zamówienia prosimy składać do środy do godziny 16:00. Minimum logistyczne to 50 zł. Prosimy o zostawienie nr telefonu, w razie niedostępności produktów lub problemów z dojazdem, będziemy do Państwa dzwonić.

Bezpłatny dowóz do miejscowości w okolicach Bielawy, Dzierżoniowa i Ząbkowic w każdy CZWARTEK oraz w okolicach Ziębic, Strzelina, Barda i Kłodzka w każdy WTOREK. Zamówienie można także odebrać osobiście w Serowarni (Lutomierz 29), po uprzednim kontakcie telefonicznym i umówieniu terminu. Zamówienia można także odbierać we wtorki na Targowisku miejskim w Ziębicach w godz. 11.00-12.00. Możliwa jest także wysyłka produktów kurierem. Uwaga! nabiału nie wysyłamy kurierem, tylko dowóz lub odbiór osobisty.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny - 661 783 435.

Formularz dostępny tutaj - kliknij.

       

Zapraszamy do Lutomierza!

Już w najbliższą niedzielę czekać na Państwa będą Wasi ulubieni, stęsknieni wystawcy:

🎉 Gospodarstwo Malinowskich w Ciepłowodach
🎉 Jagodowe pole
🎉 Piekarnia Vitafit
🎉 Dyniowy zakątek
🎉 Sernica Dolnośląska
🎉 Gospodarstwo Rolne Szczypiorki
🎉 Z Natury Lepsze- Mydlarnia
🎉 Eko-Ar Przetwory z Aronii

Oczywiście nie zabraknie także piwa od Browar Rebelia, przetworów mlecznych od Sery Lutomierskie oraz zdrowej żywności od Gospodarstwo Rolne Pasternak.

Będą też świeże, wiejskie jaja, oleje, rękodzieło, czary z lawendy i inne naturalne i zdrowe cuda z regionu!

Serdecznie zapraszamy!

17 maja 2020 (niedziela),
12.00-16.00, Serowarnia w Lutomierzu!

Majowe Targi odbędą się już w najbliższą niedzielę!

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że kolejne wydarzenie z serii Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika 2020 odbędzie się już w najbliższa niedzielę, 17 maja w godz. od 12.00 do 16.00.

Informujemy, że wszystkie towary będą już uprzednio zapakowane, nie będzie także opcji skorzystania z oferty wystawców na miejscu. Zakupów dokonać można tylko na wynos. Wszystkie stoiska znajdować się będą na zewnętrznym placu Serowarni. Ze względu na bezpieczeństwo naszych gości i wystawców, podczas Targów majowych, nie będzie dostępu do atrakcji typu piaskownica czy trampolina.

Jednocześnie zapewniamy Państwa, że na terenie Targów obowiązywać będą rekomendowane przez rząd i Główny Inspektorat Sanitarny zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego dotyczące targowisk miejskich, tj.:

😷 wyraźnie oznaczone będzie wejście na teren Targów, podczas wejścia na plac każdego gościa obowiązywać będzie dezynfekcja rąk,
😷 każde stanowisko handlowe wyposażone będzie obowiązkowo w rękawice ochronne, płyn dezynfekujący i maseczkę,
😷 dłonie należy dezynfekować po każdej transakcji,
😷 obowiązuje limit: 4 klientów na 1 punkt handlowy, kupujący będą wpuszczani na plac w ograniczonej liczbie, zależnej od liczby punktów handlowych,
😷 każdy gość Targów zobowiązany jest do noszenia rękawiczek i maseczki ochronnej,
😷 obowiązuje zakaz gromadzenia się, wszyscy uczestnicy Targów zobowiązani są do utrzymywania bezpiecznych odstępów (minimum 1,5m).

Więcej informacji na temat naszych wystawców podamy już wkrótce. Serdecznie zapraszamy!

🧀🧀🧀Spotkajmy się w Lutomierzu już w tę niedzielę!🧀🧀🧀

Uwaga! Sklepik czynny do niedzieli!

Przypominamy, że nasz Sklepik Wiejski w Lutomierzu otwarty będzie jedyniedo najbliższej niedzieli . Zapraszamy codziennie od 9.00 do 19.00.

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty naturalnej żywności przygotowywanej tradycyjnie w naszej Serowarni Sery Lutomierskie i Gospodarstwie Rolnym Pasternak. W ofercie m.in.: gotowe sałatki z pasternaku, sałatki na leczo, salatki do obiadu, syropy na podniesienie odporności z mniszka lekarskiego i pędów sosny, powidła do śniadań i na wypieki, octy jabłkowe, pasztety, masło, sery, smalec, warzywo pasternak.